Pytania i odpowiedzi

Czy paintball jest bezpieczny?
Paintball jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czy można grać we własnym ubraniu?
Tak, oczywiście! Farba z kulek bardzo łatwo się spiera (nawet samą ciepłą wodą) i nie pozostawia żadnych plam na ubraniu.
Zalecamy zabrać ze sobą wygodne, ale usztywniające kostkę obuwie, cienkie rękawiczki i okrycie głowy (np. czapkę bejsbolówkę).

Czy można grać własnymi kulkami?
To zależy, czy przyjeżdża się z własnym sprzętem czy nie. Gracze z własnym sprzętem preferują kulki różnych firm, są dopasowane do ich markerów. W przypadku wypożyczania zestawu startowego od nas, klient zobowiązuje się do grania na kulkach dostarczanych przez nas.

Co zabrać ze sobą na pole paintballowe?
Należy zabrać ze sobą dużo wody do picia (i umycia się po grze) oraz jakąś przekąskę. Po całym dniu emocji oraz biegania po polu apetyt szczególnie dopisuje.

Czy trafienie kulką jest bolesne?
Trafienie kulką czasami powoduje lekki ból, najczęściej jednak jest niewyczuwalne ze względu na adrenalinę i emocje towarzyszące grze. Nie martwcie się, da się wytrzymać ;)

Czy farba z kulek nie jest szkodliwa?
Nie, gdyż kulki do paintballa produkuje się z żelatyny oraz barwników spożywczych (jakkolwiek nie zachęcamy do jedzenia, ponieważ nie są zbyt smaczne).

Ilu graczy potrzebnych jest do gry?
Można grać już w 2 osoby, jednak znacznie ciekawsze są rozgrywki, w których udział bierze więcej osób.

Kiedy odbywają się rozgrywki? Jak się zapisywać?
W dziale Kalendarz znajdują się informacje dotyczące wszystkich odbywających się gier wraz z terminami. Zapisać się można przy użyciu formularza komentowania lub telefonicznie.

Ile to kosztuje?
Ceny wypożyczenia sprzętu do gry oraz „amunicji” są dostępne w naszej ofercie.

Jakie warunki fizyczne musi spełnić gracz?
Dobrze jest mieć choć trochę ogólnej kondycji fizycznej, gdyż w czasie gry dużo się biega, czołga i skrada. Ponadto przyda się odrobina refleksu i zimnej krwi.

Czy są ograniczenia wiekowe dotyczące graczy?
Minimalny wiek gracza to 14 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.